Rastgele Film
Yukarı Çık

1900 Efsanesi – The Legend of 1900 İzle

Rating: Site Puanı 0 IMDB Puanı 8.1


 • Konu
 • Detay
 • Yorumlar 0
 • Sinema Paradiso'nun yönetmeni Giuseppe Tornatore'dan (bunun için Philippe Noiret 1989 Yılın Avrupa Aktörü ödülünü aldı), bir zamanlar karaya ayak basmayan bir buhar gemisinde yetiştirilen bir çocuk hakkında kayda değer bir masal geliyor. Tim Roth, deniz boyunca düzinelerce yolculuk boyunca yetişen "1900" olarak yıldızlaşarak, eve çağırdığı geminin sınırları içinde istediği her şeyi yapabileceğini keşfetti. Her şey, sıradan olmak dışında. Yepyeni yüzyılın ilk gününde, göçmenleri Avrupa'dan ABD'ye taşıyan bir gemi olan Virginian'da bir erkek bebek bulundu.

  Kömür odası çalışanı olan Danny Boodman (Bill Nunn), birinci sınıf kabinde terk edilmiş yenidoğanı limonlu bir sandıkta keşfeder. Çocuğu bırakmak istemeyen, Danny onu büyük geminin karnına gizleyerek yükseltir. Çocuğun Danny Boodman TD'sini vaftiz etti. Lemon 1900, ancak çocuk 1900 olarak bilinir. Kömür odasının dışındaki dünyadan hiçbir şey bilmeden ve denizin liman manzarasını bilen 1900, evlat edindiği babası korkunç bir gemi kazasında ölümcül şekilde yaralandığı zaman yıkılır. Onun kimliği, kendisini yetkililere maruz bırakma tehdidinde bulunan kaptana açıklandı.

  Fakat 1900 birinci sınıfa girdiğinde kendini kurtarıyor ve bir gemi piyanoyu buluyor - onun doğal olarak şanlı, duygusal müzik çalabilecek bir dahisi olduğunu keşfetmek. 1900 gemide kalacak, dünyayı eğlendirecek, her seferinde 2.000 insan. Otuz yıl sonra, sevdiği trompetini satmak üzere olan Max (Pruitt Taylor Vince) adında aşağıdan aşağıya çıkan bir caz, 1900'lü yılların sadece piyano çaldığını gösteren tozlu bir İngiliz müzik mağazasında keşfetti. Max, yalnızca güzelliği ile değil, aynı zamanda 1900 yıl önce tanıdığı için sesle perilidir. Başını döndüren anılara geri itilen Max, dükkan sahibine “imkansız” kayıtlara nasıl girdiğini anlatması için yalvarır. Dükkân sahibi Max, kaydın derhal yıkılması planlanan paslanmış bir gemiden kaldırıldığını söyledi. Bu Max makarasını ayarlar. Asla karaya çıkmak istemeyen 1900'ün hala gemide yaşadığına inanıyor. Zamana karşı savaşan Max, yıkım ekibini dinamiklerini halletmeye ikna etmek için tersaneye koşar. 1900'lerin hayatını kurtarmak ve varolduğunu kanıtlamak için son bir çaba harcayacaktır.

  Yapım:

  Ülke:

  Yayın Tarihi:

  28 Ekim 1998

  Senaryo:

  Alessandro Baricco, Giuseppe Tornatore

  Ödüller:

  1 Golden Globe Kazandı. Diğer 21 ödül & 9 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?